فراخوان مسابقه عکاسی با موبایل (در خانه بمانیم از نگاه دوربین)

مسابقه عکاسی «در خانه بمانیم از نگاه دوربین» از ۲۶ فروردین تا ٢۶ اردیبهشت ماه از سوی انتشارات سیب سرخ برگزار می‌شود.

به گزارش گالری آنلاین به نقل از روابط عمومی انتشارات سیب سرخ، مسابقه عکاسی با موبایل با عنوان «در خانه بمانیم از نگاه دوربین» با هدف فرهنگ‌سازی رعایت فاصله‌گذاری هوشمند در ارتباطات اجتماعی با خرد و آگاهی در روزهای قرنطینه، ادامه حفظ ماندن در خانه، استفاده از ابزار هنر برای فرهنگ‌سازی، هدفمندسازی هنر عکاسی برای تعامل انسانی، حفظ اهداف فرهنگی، معرفی و آگاه‌سازی در رابطه با حوادث و شرایط غیرمنتظره و غیر پیش‌بینی در هر زمان از سوی انتشارات سیب سرخ برگزار می‌شود.

بر اساس این فراخوان، همه‌ افراد می‌توانند با گوشی تلفن همراه خود عکس بگیرند و در این مسابقه شرکت کنند. رعایت برخی نکات مهم درباره فوکوس، نوردهی، ترکیب‌بندی و ویرایش عکس در عکاسی الزامی است و مهم‌تر آنکه باید به خاطر داشته باشیم که به عکاسی ادامه دهیم و از آن لذت ببریم و مراقب روابط انسانی خویش در ایام قرنطینه باشیم.

مسابقه عکاسی با موبایل با عنوان «در خانه بمانیم از نگاه دوربین» در سه بخش با محورهای «عکس با رعایت آئین‌ها و رسوم نوروز در روزهای قرنطینه با ماندن در خانه»، «در خانه بمانیم و محیط خانه را برای خود و اطرافیان مان زیبا کنیم» و «از پشت پنجره و روی بالکن عکاسی کنید» آثار می‌پذیرد. این شیوه‌های عکاسی صد درصد غیرتماسی هستند برای دیدن این که مردم در دوران قرنطینه چگونه‌اند.

شرکت در این مسابقه برای تمامی هنرمندان و علاقه‌مندان به عکاسی آزاد است و هر شرکت‌کننده می‌تواند حداکثر ۵ عکس (حداکثر تا یک مگابایت) با موضوع (در خانه بمانیم از نگاه دوربین) به ایمیل انتشارات سیب سرخ به نشانی Sibesorkhpub@gmail.com‏ ارسال کند.

شرکت‌کنندگان همچنین موظف‌اند نام استان، شهر، نام و یا شهرت سوژه عکاسی شده را ذکر کنند.

همچنین در این فراخوان تاکید شده است عکس‌ها باید صرفاً توسط موبایل گرفته و ارسال شود و اصلاح عکس‌ها تا جایی که به اصالت تصویر خدشه‌ای وارد نکند فقط در حد رنگ، نور و برش مجاز است.

پس از پذیرش اثر برای چاپ عکس‌های منتخب در کتاب، با شرکت‌کننده تماس گرفته خواهد شد تا اصل فایل عکس بدون ویرایش را به‌منظور شناسایی بیشتر ارسال کند. آثار پذیرفته شده، با نام و نام‌خانوادگی صاحب اثر در کتاب به چاپ خواهند رسید و به نمایش درخواهند آمد.

شرکت‌کنندگانی که آثار آنها انتخاب و برگزیده شوند بین ۲ تا ۵ آثار آنها چاپ می‌شود و می‌توانند کتاب‌های انتشارات سیب سرخ را با ۵۰ درصد تخفیف خریداری کنند.

براساس این فرخوان، نشر سیب سرخ مجاز است اثر پذیرش شده را در سایت و صفحه رسمی خود در اینستاگرام و یا کتاب و جراید با ذکر نام صاحب اثر انتشار دهد.

ارسال عکس توسط شرکت‌کنندگان به‌ منزله اعلام مالکیت عکس است و در صورت اثبات عدم صحت این موضوع، شرکت‌کننده موردنظر از مراحل مسابقه حذف‌ می‌شود. ارسال عکس‌ها توسط شرکت‌کنندگان به‌منزله قبول مقررات است.

اسامی هیات داوران مسابقه عکاسی (در خانه بمانیم از نگاه دوربین) و جوایز برگزیدگان از سوی انتشارات سیب سرخ معرفی خواهند شد.

علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در ساعت اداری با شماره تلفن‌های۶۶٩٧٢٩٧۶-۶۶٩٧٣١٨٣ تماس بگیرند.

logo-samandehi