منابع فرهنگی و هنری

1398/4/2
ایده و خلاقیت در معماری ایرانی
کتاب ایده و خلاقیت در معماری ایرانی با تمرکز بر معماری ایرانی، به کشف و بازنمایی ایده هایی می پردازد که تا به امروز منجر به خلق آثار ارزشمندی شده است.
1396/3/19
هنر مقدس (اصول و روشها)
چه کسی هنوز امروزه می تواند تمدنی تصور کند که همه ی تجلیات حیاتیش ، "شبیه آسمان خدا یا الوهیت" باشد؟
1396/1/18
هنر مانوی
چرا تصاویر نقاشی های مانی بیشتر چهره شرق دوری دارند تا ایرانی ؟ چرا خود هرگز کتابی ننوشت ؟
1398/2/25
بررسی تاثیر عکاسی به عنوان عرصه‎ای برای مطالعه در کتاب "عکاسی همه چیز را دگرگون می کند"
کتاب "عکاسی همه چیز را دگرگون می کند" در شش بخش اصلی به تاثیر عکاسی در شاخه‎های گوناگون می‎پردازد. عکاسی آنچه را می‎خواهیم دگرگون می‎کند، عکاسی آنچه را می‎بینیم دگرگون می‎کند، عکاسی کسی را که هستیم دگرگون می‎کند، عکاسی کاری را که می‎کنیم دگرگون می‎کند، عکاسی جایی را که می‎رویم دگرگون می‎کند و عکاسی چیزی را که به یاد می‎آوریم دگرگون می‎کند، عنوان بخش‎های اصلی این کتاب هستند که در هر کدام با ارائه مقالاتی تاثیر عکاسی را نه به عنوان «عکاسی به خودی خود» بلکه به عنوان «عرصه‎ای برای مطالعه» بررسی می‎کند.
1398/2/18
"فضای درون؛ تجربه داخلی خاستگاه معماری است"؛ بررسی فضاهای داخلی بناهای گوناگون در سراسر جهان
این کتاب پراهمیت و فکورانه یکی از نخستین کتاب‌هایی است که سرشت بنیادین تجربه داخلی، که به باور ما نقطه عزیمت طراحی معمارانه است، را به بحث می‌گذارد. فضای درون گفت‌وگویی را به جریان می‌اندازد که برای همه کسانی که در معماری پژوهش می‌کنند، دست‌اندرکار معماری‌اند و به آن می‌اندیشند، اساسی است.
1398/1/31
معرفی کتاب "تاریخ طراحی داخلی" جلد دوم: پس از انقلاب صنعتی
در دنیای مدرن، زندگی بشر به طور گسترده در فضاهای داخلی سپری می شود. ما ممکن است فضای بیرون را برای هوای آزاد و آسمان باز یا برای خلاصی از چاردیواری داخلی، دوست داشته باشیم اما علاقه افراد به بیرون ماندن، این حقیقت را نشان می دهد که بخش عمده ای از زندگی ما در فضاهای داخلی سپری می شود.
1398/1/25
مجموعه نوشتارهایی از پژوهشگران و خاورشناسان پیرامون هنر و معماری اسلامی در کتاب "معماری اسلامی"
کتاب «معماری اسلامی» بر اساس دو مقولهٔ سیر تاریخی و تفکیک منطقه‌ای، تهیه، گردآوری و ترجمه‌ شده است. در ترجمه این کتاب با توجه به نیاز جامعه به مجموعه‌ای نسبتاً جامع در زمینهٔ «معماری اسلامی» از منابع مختلفی استفاده‌ شده و مطالب به‌صورت مکمل یکدیگر انتخاب‌شده‌اند.
1398/1/19
"رخداد فرم در زمینه معماری" منتشر شد
رخداد بین معماری و زمینه پیشین یکی از موضوعات بسیار مهم در عرصه معماری و طراحی شهری است. این مبحث از تفکرات معماران دوران باستان از قرارگیری بناها در ارتباط با بناهای مجاور سرچشمه می‌گیرد، و تا به امروز هم موضوع چالش برانگیز بین معماران بوده است.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 37
logo-samandehi