اتمام اجرای طولانی ترین پل جهان در کویت در سال جاری


طراحی و اجرای طولانی ترین پل جهان، دستاورد هیوندا E & C و دولت کویت به اتمام کار خود نزدیک شده است.

به گزارش گالری آنلاین به نقل از آرل، طراحی و ساخت پل 3 میلیارد دلاری، یکی از بزرگترین زیرساخت های معماری و عمران به شمار می رود. پل بزرگ کویت بیش از 30 مایل طول داشته، و شهر جدید سوبیا در جنوب را به شهر کیوت در شمال متصل می کند. پروژه فوق بنا به یک سری ایده های بلندپروازانه و توسعه حیاتبخش از تاریخ، به جاده ابریشم پیوند می خورد.

پروژه گذرگاه شیخ جابر به دو سمت امتداد یافته که هر دو طرف، دو پروژه بزرگ به شهر متصل شده است. شهر اصلی کویت را به جاده تاریخی ابریشم متصل می کند، و بخش دیگر که دوحه را به بخش سرگرمی شهر متصل می کند. این پل یک مسیر ارتباطی با عنصر فرهنگی، تفریحی، و کاهش مسیر به دو نقطه مهم اقتصادی این کشور محسوب می شود. پل شیخ جابر بخشی از برنامه توسعه ملی کویت تا سال 2035 است که پس از مرگ پادشاه این کشور، به کویت تغییر نام می دهد.

مسیر باریک پل شیخ جابر شامل یک فاصله 1100 پایی است که با ستون های معلق و سیستم سازه ای کابلی غیرقرینه به اجرا می رسد. بخشی عظیم از پل بر روی دریا واقع شده که این پروژه را به عنوان یک زیرساخت بزرگ منحصربه فرد ساخته است.

تا پیش از برنامه ساخت پل، طی کردن مسیر به دور خلیج بیش از یک ساعت به طول می انجامید. در حالی که این پل فاصله را به 20 دقیقه کاهش می دهد. شرکت کره ای هیوندا E & C طی شرکت در یک مناقصه محلی، طراحی و اجرای این سازه بزرگ را در اختیار گرفتند و در سال جاری ساخت آن را تمام می کنند.

logo-samandehi