«آقا و خانم دودل» به باغ موزه هنر ایرانی می روند

پنجمین نمایشگاه دودلینگ آرت ایران به میزبانی گالری پردیس با نمایشگاه گردانی هانی نجم و سالومه گل‌نراقی در روز جمعه 14تیرماه ساعت 17 در باغ موزه هنر ایرانی گشایش می یابد.

به گفته ی مرحوم احمدرضا دالوند دودلینگ آرت نوعی خط خطی کردن است با پشتیبانی عقل و نه فقط شهود. فرد ابتدا به هر طریقی که می تواند باید تمرکز کند. وقتی که آرام و متمرکز شدید، همچنانکه ایده ها و احساسات به ذهن شما می آیند ، صرفا آنها را به صورت خط خطی روی یک برگ کاغذ سفید تمیز خطخطی کنید همین طور که به گفت و شنود می پردازید ، خط خطی کردن خود را ادامه دهید. دودلینگ، نوعی خودشناسی است، همان قدر کهن که مدرن و تبدیل خودشناسی گنگ و غریزی به یک خودشناسی آگاهانه، ژانر "هنر عمومی" محسوب می شود.

آثار هنرمندان نداآریایی، مهزاد اباذری، دانیال ارون، آیدا امانی، آمیتیس، شیرین حاجی نصیری، کوروش حامدپناه، مرضیه حسینی وشنه، شادی خامنه، نگین خسروی، الهام رامتین، معصومه رسول زاده، سمیرا رضوی، فرزانه زارعی، منصوره سیادتی، سوگند ساروخانی، سمیه شفیع زاده، محسن طهماسبی، شعله طلایی پور، ثمینه عنصری، پریناز قشقایی، ساراگلزاریان پور، منصوره گنجی، بهناز مروستیان، ویدا محمدصادق، معصومه محمدپور، فرزاد محمدی، زینب محرم زاده، سمیه نورافشان، باران وفاخواه، مریم هندی در ابعاد A3 به نمایش درمی آید و بر نگاه حرفه‌ای به مقوله دودلینگ آرت تاکید شده است. این در حالی است که بر خلاف نقاشی و طراحی، دودلینگ آرت هم‌چنان در هنر معاصر ایران مقوله‌ای تازه است که کم‌تر به آن پرداخته شده و راهی طولانی برای شناخت آن باقیست.

هانی نجم، بنیانگذار «دودلینگ آرت» در ایران، از هنرمندان فعال و پرکار معاصرایران است که تا به حال جوایز زیادی درعرصه هنر درسطح کشوری و بین المللى داشته است. او به همراه سالومه گل نراقی تا به حال چهار نمایشگاه طراحى ازسبک دودلینگ آرت از آثارهنرمندان گردآورى کرده است و پنجمین نمایشگاه نیز در باغ موزه هنر ایرانی به همراه رونمایی از اولین کتاب دودلینگ آرت در ایران می باشد.

این نمایشگاه از ۱۴ تا ۲۸ تیرماه، همه روزه از ساعت 10 تا 20 در باغ موزه هنر ایرانی واقع در خیابان ولیعصر، بالاتر از پل پارک وی، خیابان فیاضی، خیابان بوسنی هرزگوین ، سه راه دکتر حسابی برپا خواهد بود.

logo-samandehi