«کرونا» موزه‌ها و گالری‌های هلند را تعطیل کرد

«موزه ملی آمستردام» و موزه‌ «ون‌گوگ» در پایتخت هلند اعلام کردند در راستای کمک به کنترل ویروس «کرونا» تعطیل می‌شوند و این روند را تا پایان ماه مارس ادامه خواهند داد.

به گزارش گالری آنلاین به نقل از ایسنا به گفته فرانس۲۴، سایر مقاصد گردشگری هلند از جمله «خانه‌موزه آنه فرانک» در آمستردام و گالری‌های هنری واقع در «روتردام» و «لاهه» نیز از بستن درهای‌شان خبر دادند.

بیانیه این موزه‌ها و گالری‌های هنری که هر ساله میلیون‌ها بازدیدکننده دارند، درحالی منتشر شد که نخست‌وزیر هلند قوانین جدیدی از جمله منع اجتماعات بیش از ۱۰۰ نفر را اعلام کرد.

«کرونا» موزه‌ها و گالری‌های هلند را تعطیل کرد

در وب‌سایت رسمی «موزه ملی آمستردام» که خانه تابلوهای نقاشی مشهوری همچون «گشت شبانه» اثر «رامبراند» است، آمده: « در راستای قوانین ملی مرتبط با ویروس «کرونا»، موزه ملی آمستردام درهای خود را تا سی و یکم ماه مارس بسته نگه خواهد داشت.»

موزه «ون‌گوگ» نیز که خانه مجموعه بزرگی از «ونسان ون‌گوگ» هنرمند مشهور پست‌امپرسیونیست هلندی است، به همراه موزه «مائریتشویس» در «لاهه» جایی که تابلو نقاشی «دختری با گوشواره مروارید» اثر «ورمیر» نگهداری می‌شود، در اقدامی مشابه در وب‌سایت رسمی خود از بسته شدن درهای‌شان خبر دادند.

تاکنون ۶۱۴ مورد ابتلا به ویروس «کرونا» و پنج مرگ در اثر ابتلا به این ویروس در «هلند» به ثبت رسیده است.

logo-samandehi