اخبار

1399/10/27
فروش 6 میلیاردی کاتب قرآن در سیزدهمین حراج تهران
سیزدهمین دوره حراج تهران تحت تأثیر شیوع ویروس کرونا به شیوه متفاوتی برگزار شد، در این دوره برای اولین بار آثار هنر مدرن و معاصر ایران در کنار هم برای فروش ارائه شدند و رکورد 87 میلیارد و نهصد و چهل‌ودو میلیون تومان را به‌جای گذاشتند که نشان داد حراج تهران در سال کرونا توانست مارکت هنرهای تجسمی ایران را زنده نگه دارد.
1399/10/20
موزه لیتون انگلیس با نقاشی دیواری یک هنرمند ایرانی افتتاح شد
خانه موزه لیتون که زمانی خانه و استودیوی لرد فردریک لیتون هنرمند بزرگ انگلیسی قرن 19 میلادی بود؛ در حال مرمت است تا در سال 2021 بازگشایی شود. این خانه عصر ویکتوریایی در لندن که فضای داخلی چشمگیری از هنر اسلامی دارد با طراحی یک هنرمند ایرانی با فضای هنر معاصر ایران همراه می‌شود.
1398/10/17
نمایش آثار محمد ابراهیم جعفری نقاش، شاعر
خانه هنرمندان ایران روز جمعه بیستم دی ماه 98 میزبان آثار هنرمند نقاش، شاعر، محمد ابراهیم جعفری ۱۳۹۷ - ۱۳۱۹ تحت عنوان "در سفر با ماه" میشود و پنج شنبه 26 ام دی ماه کتاب گزیده آثار این هنرمند رونمایی میشود. این نمایشگاه که با تلاش همسر و خانواده ایشان جمع آوری و به نمایش در آمده است شامل مجموعه ای از آثار پنج دهه از فعالیت این هنرمند معاصر کشور است.
1398/1/22
گفتگو ی اختصاصی گالری آنلاین با مریم محمدی و پرستو رجائی
"بوی کاهگل آواز پرنده" کتاب گزیده اشعار استاد محمد ابراهیم جعفری با گردآوری مریم محمدی و کتاب "ابری به دشت خاطره می بارد" زندگی نامه استاد، به قلم پرستو رجائی که توسط نشر نظر به مدیرت محمودرضا بهمن پور منتشر شده، در اولین سالگرد درگذشت ایشان در باغ موزه ایرانی رونمایی خواهد شد. به همین مناسبت گفتگویی با مریم محمدی و پرستو رجائی داشته ایم که در ادامه خواننده آن هستید:
1399/10/16
توضیحات هادی مظفری درباره شست‌وشوی مجسمه های موزه هنرهای معاصر
مدیرکل اداره هنرهای تجسمی، عکس منتشرشده از شست‌وشوی مجسمه جاکومتی با شلنگ در محوطه باز موزه هنرهای معاصر تهران را متعلق به سال ۸۶ می داند و یادآور می شود که این مجسمه بیش از سه سال پیش به داخل موزه منتقل شده است.
1399/10/16
چرا سردیس های بدساخت همچنان نصب می‌شوند؟
یک هنرمند مجسمه‌ساز با تاکید بر بهره گیری از تجربه پیشکسوتان در ساخت سردیس های مشاهیر و مفاخر کشور، کم هزینه بودن آثار ساخته شده توسط جوانان در سمپوزیوم‌ها را از دلایل نصب سردیس های بدساخت در سطح شهر می‌داند.
1399/10/10
چگونه با حس بویایی به گذشته سفر کنیم
تابلو‌های نقاشی مثل مونالیزا هر سال میلیون‌ها بازدید‌کننده را به موزه‌ها می‌کشاند. تصور کنید علاوه بر مشاهده شاهکار نقاشی لئوناردو داوینچی، بازدید‌کنندگان بتوانند بوی فضای نقاشی در ایتالیای اوایل قرن شانزدهم را حس کنند.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 11138
logo-samandehi