اخبار

1400/1/16
دومین خانواده پولدار بریتانیا، خریدار نقاشی ۱۵ میلیون دلاری ونگوگ
وقتی برنده اول حراج فوق‌العاده ساتبیز در پاریس نتوانست پول لازم را برای خریدن یکی از تابلوهای ونسان ونگوگ فراهم کند، نوبت به یکی از خانواده‌های پولدار بریتانیا رسید تا با دادن ۱۵ میلیون دلار نقاشی «نمایی از خیابان مون‌مارت» را از آن خود کنند.
1400/1/16
موزه سرسق بیروت بازسازی می‌شود
موزه سرسق لبنان که در انفجار چهارم اوت ۲۰۲۰ بندر بیروت آسیب اساسی دیده است، در یک برنامه یک‌ساله با هزینه سه میلیون دلاری بازسازی می‌شود.
1400/1/16
پرجستجوترین هنرمندان سال ۲۰۲۰ در گوگل
داده‌های آماری از جستجوهای کاربران در گوگل در ۱۹۹ کشور نشان می‌دهد لئوناردو داوینچی، ونسان ونگوگ و فریدا کالو از محبوب‌ترین هنرمندان سال ۲۰۲۰ در سراسر دنیا بوده‌اند.
1400/1/16
برنامه رئیس دوسالانه ونیز برای نجات دادن شهر از فاجعه اقتصادی
روبرتو چیکوتو که با انبوه برنامه‌ها و آرزوها ریاست دوسالانه معتبر و تاریخی ونیز را بر عهده گرفته بود، در همان گام‌های آغازین به فراگیری گسترده ویروس کرونا خورد و حالا پس از یک سال برنامه‌هایش را مرور می‌کند.
1400/1/16
پوسترهایی که حالِ خوب را تبلیغ می کنند
اعضای انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران به مناسبت فرا رسیدن سال جدید، با طراحی پوسترهایی و نمایش آنها به صورت آنلاین، سال جدید را به مخاطبان خود تبریک گفتند. دبیر این انجمن می گوید که هدف اصلی این نمایشگاه انتقال حس خوب به مخاطبان و بهتر شدن حال مردم بوده است.
1400/1/16
فروش تابلوهای نقاشی به بهانه کرونا
برخی از موزه‌های آمریکایی به دلیل مشکلات مالی به فروش تابلوهای نقاشی روی آورده‌اند، اما منتقدان معتقدند این کار درحقیقت خیانت به ماموریت موزه‌ها برای حفظ آثار هنری برای عموم مردم است.
1400/1/16
صبا کارگاه‌های مجازی تجلی روایت‌های شاهنامه در هنرهای تجسمی برگزار می‌کند
موسسه فرهنگی هنری پژوهشی صبا با همکاری موسسه فرهنگی هنری فردوسی توسی و دانشگاه پیام نور در ادامه دوره‌های تخصصی آموزشی هنرهای ایرانی، کارگاه‌های مجازی «تجلی روایت‌های شاهنامه در هنرهای تجسمی» را با نام دوره‌های مجازی دانشگاهی هنرهای شاهنامه‌ای به صورت مجازی برگزار می‌کند.
1399/12/25
اعلام ممنوعیت نصب مجسمه در اماکن عمومی بدون اخذ مجوز
از سال آینده، نصب هر گونه مجسمه و یادمان در اماکن عمومی و میدان‌های شهری نیاز به مجوز دارد و دستورالعمل صدور مجور ساخت و نصب مجسمه و یادمان در اماکن عمومی و میدان‌های شهری، که در تاریخ ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ به همه دستگاه‌ها و استانها ابلاغ شده، لازم‌الاجراست.
<< آخرین صفحه < صفحه بعدی صفحه قبلی > اولین صفحه >>

صفحه شماره: 1

تعداد كل : 11199
logo-samandehi