گزارش تصویری جشنواره کشوری نقاشی روبان قرمز

سوم اسفند ماه 97 آموزشگاه هنری پویندگان با همکاری و مشارکت برج میلاد تهران و حمایت دفتر برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز در جمهوری اسلامی ایران (UNAIDS) ، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، اداره سلامت و پشتیبانی اساتید مطرح کشور و هنرمندان فرهیخته به مناسبت روز جهانی ایدز جشنواره نقاشی تحت عنوان (روبان قرمز) با محوریت (مادر و کودک) و با شعار (نسلی عاری از ایدز مادر سالم کودک سالم) در دو بخش رقابتی و حمایتی با حضور اساتید مطرح کشور در اسفند ۱۳۹۷در برج میلاد تهران برگزار کرد.


به گزارش گالری آنلاین در این جشنواره آثار بیش از صد هنرمند در بخش رقابتی و آثار هنرمندان مطرح محمد احصایی، ناصر آراسته، کامبیز درم بخش، حبیب درخشانی، بهزاد شیشه گران، حسین محجوبی، امیر احدی، هما خوش بین، منیژه صحی، هادی جمالی، هادی فدوی و... به نمایش درآمد.


افتتاحیه این مراسم با حضور هنرمندان و هنردوستان، امیر احدی مدیر آموزشگاه پویندگان، دکتر فرداد درودی از داوران بخش پزشکی (مدیر کشوری دفتر برنامه مشترک سازمان ملل متحد در زمینه ایدز در جمهوری اسلامی ایران ) و اساتید، حسین محجموبی، حبیب درخشانی، پرویز حیدرزاده، بهزار شیشه گران و میهمانان ویژه جشنواره سفیر بلغارستان، رایزن فرهنگی سفارت پاکستان، رایزن فرهنگی سفارت نیجریه، رضا بابک، شمس لنگرودی و نمایندگانی از دفتر یونیسف، برگزار شد.


آموزشگاه هنری پویندگان به جایگاه خاص هنر و ارتباط ملموس میان هنرمندان و مخاطبان آنان در اجتماع و تاثیرات هنر در رشد آگاهی و پیشرفت اهداف بشر دوستانه، برآن شده تا از طریق زبان هنر، وظیفه اجتماعی خود را در این راستا ایفا نمایید.


همه گیری ایدز از قریب چهار دهه پیش تاکنون دهها میلیون نفر را در گیر خود نموده و به یکی از چالش های بزرگ بهداشتی و اجتماعی بدل گشته است. کشور ما نیز از سه دهه قبل، میزبان این عفونت شد و از لحاظ همه گیر شناسی اکنون در مرحله‌ همه گیری متمرکز به سر می‌برد. برای کنترل این بیماری در کشور ما از حدود بیست سال پیش برنامه ای با شرکت دست اندرکاران متولی نگاشته شده و در حال حاضر چهارمین برنامه کشوری در حال اجرا است.

به صفر رساندن مرگ ناشی از ایدز و همچنین به صفر رساندن موارد جدید عفونت، سه هدف اصلی است که جهان در راه آن می کوشد.

یکی از اهداف برنامه کشوری، برای کنترل ایدز، حذف انتقال آن از مادر به جنین است و این مهم با جدیت درحال انجام است، مراقبت و درمان زنان باردار مبتلا در طی بارداری، انجام عمل سزارین و پرهیز از شیردهی، سه راهکاری است که خطر انتقال اچ آی وی را از مادر به جنین به حداقل می رساند و البته پیش نیاز این اقدامات، شناسایی به هنگام زنان بارداری است که نادانسته به این عفونت مبتلا هستند.
معرفی برخی از اهداف جشنواره:
* استفاده کاربردی از زبان هنر به منظور ارتقاء آگاهی عمومی و تغییر نگرش جامعه نسبت به بیماری ایدز
* جلب توجه هنرمندان به شعار نمایشگاه ( نسلی عاری از ایدز ، مادر سالم و کودک سالم )
* معرفی مراکز مختلف فعال در رابطه با ایدز
* ایجاد فضایی مناسب جهت ارائه آثار هنرمندان
* کشف استعداد های جدید هنری

اسامی داوران نمایشگاه روبان قرمز
اساتید در بخش هنری:
بانو هما خوش بین، آقایان کامبیزدرم بخش، حبیب درخشانی، امیر احدی
بخش تخصص پزشکی:
دکتر فرداد درودی، دکتر پروین افسر کازرونی، دکتر وحید جهانمیری

اینستاگرام: Poyandegan۱ و poyandegan_
قابل ذکر است که هنرمندان عزیز برای دسترسی هر چه بهتر به اطلاعات صحیح و مورد تایید وزارت بهداشت در زمینه ایدز به سایت رسمی اطلاع رسانی درباره ایدز مراجعه نمایند. www.hiv.sti.ir

آدرس دبیر خانه:
* تهران بزرگراه رسالت، نرسیده به چهارراه سرسبز، پلاک ۶۶۲، طبقه اول، واحد ۴، آموزشگاه هنری پویندگان
* تلفن: ۰۲۱٧٧٨٩١٥٢١ و ۰۹۱۲۶۱۰۴۰۲۲
* تلفکس: ٧٧١٣٣٠٦٩ ۰۲۱

دبیر جشنواره: بهناز پورنگ poyandeganahadi@

logo-samandehi